Вівторок, 28.05.2024, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Рокитнянська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№5

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть себе як учнів
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розвивальне навчання. Курс "Логіка"

Розвивальне навчання. Курс "Розвиток продуктивного мислення"
 
  "Родзинкою" нашої школи є предмет "Мислення", який дає можливість розвивати основні аспекти розумової діяльності й має на меті стимулювати мислення дітей, навчити їх основних операцій та прийомів мислення, розвивати кмітливість, просторову уяву, пам`ять та увагу. У сучасній школі немає предмета, який би цілеспрямовано навчав дітей мислити як логічно, так і творчо, нестандартно.  З огляду на це, Ольгою Гісь було розроблено програму та навчальні посібники з розвитку продуктивного мислення учнів початкової школи.
  Програма навчального курсу з розвитку продуктивного мислення учнів 1-4-х класів рекомендована Міністерством освіти і науки України (Лист Міністерством освіти і науки України №1(11-4277 від 11.09.08) та серія посібників "Планета Міркувань" для загальноосвітніх навчальних закладів схвалена до використання в навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів (Лист Міністерства освіти і науки України №1.4 (18-1764 від 14.07.08).
  Програма розроблена на етику логіки, математики, мови та психології. Це є спроба на принципі інтегріції формувати мислення дітей молодшого шкільного віку, навчити їх основних операцій та прийомів мислення, розвинути кмітливість, просторову уяву, пам`ять та увагу. Завдання курсу - формувати у дітей здатність до аналізу та синтезу, узагальнення та конкретизації, абстрагування та перенесення, вміння класифікувати, порівнювати суттєве, мислити за аналогією, бачити відмінності та закономірності, знаходити причинно-наслідкові зв'язки, а також уміння мислити асоціативно, проявляти кмітливість та шукати нестандартні підходи до розв`язування задач.
  На уроках максимально працюють учні, вчитель тільки підтримує їх, спонукає до творчого пошуку. Уроки проводяться у формі гри, конкурсу, змагання, максимально використовуючи самостійний пошук та ініціативу учня. Завдання тільки пропонується - діти думають самі.
   Працюючи за посібником, Людмила Миколаївна та Алла Миколаївна, докладають мінімум зусиль, надаючи учням максимум можливостей для самостійної діяльності. Діти перебувають у самостійному творчому пошуку.
  Вже десятий рік в Рокитнянській ЗОШ І-ІІ ст.№5 вчителькою Мовчан Людмилою Миколаївною ведеться курс розвивального навчання "Розвиток мислення"(станом на 2011-2012н.р.). Вчителькою розроблена програма до підручника "Планета міркувань" Ольги Гісь, дидактичний матеріал, серія карток по розвитку логічного мислення. Людмила Миколаївна є керівником районної творчої групи вчителів початкових класів, систематично проводить відкриті уроки та заняття для молодих спеціалістів та колег, працює над вдосконаленням власної методики викладання курсу.
Відрадно те, що учні Людмили Миколаївни стають призерами Всеукраїнських конкурсів "Колосок", "Кенгуру", "Гринвіч" та інших.
Михачек Олександра(учениця 7 класу), вже не один рік є переможцем Всеукраїнського конкурсу ім. П.Яцика, а Куліш Анастасія (учениця 3 класу) в 2011 - 2012 н.р., стала переможцем обласного конкурсу ім. П. Яцика.
Наш час
Пошук по сайту
Акваріум
Корисні посилання
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Сайт існує
Теги
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024